Ką nuveikti savaitgalį Lietuvoje?

Ką nuveikti savaitgalį Lietuvoje?

Pavasaris ir vis šiltėjančios dienos ne tik maloniai nuteikia saulės išsiilgusius lietuvius, bet ir įvaro galvos skausmą – ką veikti savaitgalį? Sėdėti namuose ir žiūrėti televizorių yra nuobodu –aktyvus savaitgalis padeda ne tik pailsėti, bet ir sužinoti šį tą nauja. Veiklų gali būti pačių įvairiausių, todėl gerai apsvarstykite, kaip norėtumėte praleisti laisvą laiką.

Ekstremaliai, o gal ramiai? Keliaujant, o gal sėdint namuose? Su šeima, o gal vienui vienas / viena? Jeigu norite nuveikti daug ir jums sunku apsispręsti, siūlome jums šį pasiūlymų sąrašą, kuriame tikrai atrasite tai, kas jus sudomins.

Poilsis SPA. Turbūt niekas taip gerai neatpalaiduoja kaip masažas ar įvairios grožio procedūros. Leiskitės į tingias savaitgalio atostogas ir pasirinkite SPA procedūras populiariausiuose Lietuvos kurortuose – Trakuose, Druskininkuose, Birštone ar Palangoje.

Miesto turistas. XXI amžiaus žmogus taip skuba, jog nebemato to, kad aplink jį. Pabandykite ištaisyti šią klaidą ir vienam savaitgaliui tapkite savo miesto turistu. Tai labai paprasta – pasiimkite iš turizmo centro žemėlapį su nurodytomis lankytinomis vietomis (arba galite tokį parsisiųsti iš interneto) ir aplankykite jas. Tokia „kelionė“ leis jums iš arčiau pamatyti savo gyvenamą miestą. Be to, galėsite pamatyti, kokios lankytinos vietos pritraukia daugiausiai turistų.

Išvyka į kitą miestą. Mes taip gerai pažįstame kitus užsienio šalių miestus, bet ar ką nors žinome apie miestus, esančius netoli mūsų? Paskirkite savaitgalį būtent tam ir tapkite turistu. Pavyzdžiui, jeigu jūs gyvenate Vilniuje, užsukite į Kauną ir pamatykite turistų pamėgtas vietas. Jeigu gyvenate Šiauliuose, užsukite į Klaipėdą ir artimiau susipažinkite su šiuo miestu. Būkite smalsūs, žingeidūs ir kūrybiški – tai bus raktas į turiningą ir netikėtą savaitgalį.

Skaitykite knygas. Kada paskutinį kartą turėjote rankose knygą? Savaitgalis yra pats geriausias metas tai padaryti. Įsitaisykite patogiai ant žolės, išsirinkite jums patinkančio žanro knygą ir džiaukitės skaitymo teikiamais malonumais.

Aplankykite Anykščius. Anykščiai – tai miestas šiaurės rytų Lietuvoje, kiekvienais metais stebinantis vis gražėjančia aplinka ir naujomis pramogomis. Tai puiki vieta savaitgaliui – nuostabi gamta, daugybė muziejų ir pramogų. Pavyzdžiui, jeigu žiemą nespėjote nusileisti nuo kalno su rogutėmis, tai galite padaryti Anykščiuose. Vasaros rogučių trasa, įsikūrusi ant Kalitos kalno, žavi tiek vaiką, tiek ir suaugusįjį. Pasivažinėję nepamirškite nusifotografuoti prie Puntuko akmens ir užlipti ant Jono Biliūno aprašyto „Laimės žiburio“. Tik nepamirškite lipant suskaičiuoti visų laiptelių – tikima, kad tai padarius, išsipildys jūsų noras.

Deginkitės. Lietuvius saulė ne itin noriai lepina spinduliais, todėl saulėtą savaitgalį galite praleisti besidegindami. Saulė suaktyvina vitamino D gaminimąsi, o tai naudinga kaulams. Saulės vonių mylėtojai teigia, kad po deginimosi jie tampa linksmesni ir žvalesni – tai dar vienas pliusas. Žinoma, prieš deginantis reikia nepamiršti apsauginio kremo nuo saulės ir jokių būdu „neperdegti“. Deginkitės saikingai.

Miegokite. Kokybiškam miegui reikia aštuonių valandų – tai žino visi, bet vargu ar darbo dienomis kas nors laikosi šio rėžimo. Pabandykite savaitgalį miegui skirti aštuonias valandas, bet ne daugiau. Nesistenkite už nemiegotą savaitę atsiimti per vieną dieną, verčiau pabandykite ugdyti taisyklingus miego įpročius.

Lankykitės muzikos festivaliuose. Kiekvieną vasaros savaitgalį Lietuvoje kažkas vyksta, pradedant nuo muzikos festivalių iki nacionalinių švenčių. Jeigu visus metus dirbate ir nerandate laiko koncertams, būtinai apsilankykite muzikos festivalyje ir išgirskite dešimtis koncertų per vieną savaitgalį! Rokas, bliuzas, popmuzika, elektroninė muzika, klasika – išsirinkite festivalį pagal savo mėgstamiausių muzikos stilių ir mėgaukitės.


Komentarai išjungti.