Ką veikti Lietuvos pajūryje žiemos metu?

Ką veikti Lietuvos pajūryje žiemos metu?

Žiema yra tas metų laikas, kuomet šaltukas dažną priverčia nekelti kojos iš namų. Ir visai be reikalo! Nors žiema pasaulį priverčia drebėti iš šalčio, bet tuoj pačiu ir dovanoja nuostabų vaizdą pro langą. Žinoma, apsnigta gamta visą laiką nesigrožėsi, ypač tada, jei žiemą atostogauji.

Bet ar įmanomos atostogos žiemą Lietuvoje? Kuomet vasarą dažnas vasarotojas renkasi tingias atostogas priešais saulę ir maudynes Baltijos jūroje, kur reikėtų praleisti žiemos atostogas? Ogi Palangoje, populiariausiame vasaros kurorte. Tiek vasarą, tiek ir žiemą yra daugybė pasiūlymų atostogoms pajūryje, todėl net ir šalčiausią žiemos dieną rasite ką veikti Palangoje.

Šunų muziejus

Šunų mylėtojai turėtų suklusti – ar žinojote, kad Palangoje veikia vienintelis Baltijos šalyse Šunų muziejus? Privačioje Vytauto ir Vidos Kusų kolekcijoje – beveik 4000 įvairaus dydžio suvenyrinių šuniukų statulėlių, atvežtų iš kelių dešimčių skirtingų pasaulio šalių. Tokia kolekcija buvo pradėta rinkti nuo 1991 metų.

Nuo visai mažų iki milžinų pačių geriausių žmogaus draugų labai nekantriai laukia lankytojų, todėl čia reikėtų būtinai apsilankyti.

Antano Mončio namai – muziejus

Tai bene labiausiai liečiamas muziejus visoje Lietuvoje! Vykdant Lietuvos menininko, skulptoriaus modernisto Antano Mončio valią, yra leidžiama liesti visus 200 eksponatų – skulptūrų, piešinių, grafikos darbų, koliažų, švilpių, kaukių. Muziejuje taip galima rasti besikeičiančias ekspozicijas, todėl kiekvieną kartą užsukus kiekvienas atranda kažką naujo.

Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba

Jeigu jus visada domina Lietuvos istorija, tada žiema ir Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba jums yra būtina.

Jonas Šliūpas buvo žymaus XX a. pradžios Lietuvos visuomenės, atgimimo veikėjas, aušrininkas. Įkurtoje memorialinėje sodyboje rasite daugybę informacijos apie J. Šliūpo veiklą, įdomius gyvenimo faktus bei to meto fotografijas. Taip pat turėsite puikią galimybę iš arčiau susipažinti su Palangos istorija, jos apylinkėmis, lietuvių tautinio judėjimo istorija, lietuviškos spaudos istorijos fragmentais.

Gintaro dirbtuvės

Baltijos jūra į krantą nebeišmeta tiek daug gintaro, bet tai nėra didelė problema. Gintaro dirbtuvės, veikiančios Palangoje, leidžia ne tik pamatyti, kaip yra ruošiamas gintaras (nuo paprasto gabaliuko iki pagaminto papuošalo), bet ir pačiam išbandyti šį procesą.

Dirbtuvėse veikia ir gintaro meistrų gaminių salonas-paroda, kurioje patikusį gaminį galima įsigyti.

Baltijos jūra

Vos atšilus orams žmonės skuba pamatyti jūrą, bet turbūt retas iš jų gali pasigirti, kad buvo prie jūros žiemą. Šaltuoju metų laiku jūra tampa dar įspūdingesnė – šaltos jūros bangos skalauja tuščią paplūdimį, gaivus oras kutena nosį, o jūros ošimas tampa vieninteliu ritmišku garsu visame vandenyne. Nueikite prie tilto ir pamatykite jūrą kitaip – be poilsiautojų ar įkyrių prekeivių.

SPA pramogos

Norintieji pabėgti kuo toliau nuo rutinos turėtų pasirinkti atpalaiduojančias SPA procedūras Palangoje. Kūno ir veido masažas, odos šveitimas, baseinai, pirčių kompleksai – tai tik kelios pramogos, kurias galima rasti Palangoje.

Palangos kurorto muziejus

Palanga, kaip ir kiti miestai, turi įdomią miesto istoriją, apie kurią verta sužinoti daugiau. Pati idėja kurti Palangos krašto muziejų gimė dar praėjusio šimtmečio pradžioje, bet dėl įvairių biurokratinių priežasčių muziejus savo veiklą pradėjo tik 2013 metais. Muziejaus vieta – vila „Anapilis“ – yra vienas iš seniausių pajūrio kurorto architektūros statinių bei viena pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų. Tikrai verta aplankytą šią vilą-muziejų ir pamatyti kitą žymiausio kurorto veidą.

Palangoje yra ką veikti tiek vasarą, tiek ir žiemą. Jeigu nespėjote pajūryje apsilankyti vasarą, suplanuokite atostogas žiemą. Tokiu būdu ne tik sutaupysite pinigų (ne sezono metu kainos Palangoje krinta), bet ir pamatysite kitą populiariausio vasaros kurorto veidą.


Komentarai išjungti.