Kuo turistus iš užsienio taip žavi Palanga?

Kuo turistus iš užsienio taip žavi Palanga?

Lietuvos pajūrio kurortu šiltomis vasaros dienomis džiaugiasi ne tik lietuviai, bet ir turistai iš įvairių pasaulio šalių. Kai kurie lietuviai, apsilankę Turkijos, Egipto ar Ispanijos kurortuose sako, kad Palanga nėra jau tokia įdomi. Vieniems pritrūksta švaraus paplūdimio, kitiems – naktinių klubų, o ir maistas nėra toks skanus kaip pietose.

Kad ir kokie būtų lietuvių nusiskundimai, į Lietuvos kurortą atvykę turistai džiaugiasi Palanga ir sako, kad toks poilsis juos tenkina. Taigi, kuo žavisi užsienio turistai Palangoje?

Gintaro muziejus

Gintaras – tai pats tikriausias Baltijos šalių auksas, todėl natūralu, kad atvykėliams, nežinantiems apie gintarą, įdomu pamatyti šį muziejų. Buvusiame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare įsikūręs muziejus pirmąkart atvėrė duris 1963 metais.

Jau 54-erius metus skaičiuojantis muziejus yra vienas iš lankomiausių šalies muziejų. Muziejus gali didžiuotis turintis gausiausią pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją; iš viso muziejus teigia turintis apie 28 tūkst. eksponatų.

Vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Be to, muziejuje vyksta valandos trukmės ekskursijos ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų, italų ir prancūzų kalba. Lankytojai supažindinami su rūmų, kuriuose ir yra įsikūręs gintaro muziejus, buvusių savininkų grafų Tiškevičių istorija. Tuo pačiu pristatomos gintaro muziejaus ekspozicijos: apžvelgiami natūralūs bei apdirbti baltiško gintaro gabalėliai, inkliuzai (gintaro gabaliuke įstrigę vabzdžiai), unikalūs archeologiniai radiniai, gintaro pritaikymas skirtinguose kontekstuose, atskleidžiamos šio saulės akmens-ne akmens savybės bei daugybė kitų įdomių dalykų.

Birutės parkas

Turbūt ne visi lietuviai to nežino, bet Birutės parkas yra pripažintas kaip vienas iš gražiausių parkų Rytų Europoje.

XIX amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių užsakymu sukurtas parkas kiekvienais metais yra tvarkomas, tad greičiausiai dėl to daugelis lietuvių ir iš užsienio atvykusių turistų renkasi ramų pasivaikščiojimą po parką.

Bet ne tik preciziška parko aplinka pritraukia žmones į šį parką. Jau tradicija tapęs projektas „Birutės kalno atspindžiai“ smalsuolius nukelia į kurorto praeitį. Kiekviena vasaros ketvirtadienį į parką sugrįžta grafų Tiškevičių laikai – kartu su lankytojais parke vaikštinėja grafai Tiškevičiai ir jų svečiai. Ši pramoga žavi daugybę lankytojų, o atvykėliai turistai mielai įsiamžina su praėjusių laikų personažais.

Jūros tiltas

Turistai žino, kad pati romantiškiausia vieta visoje Palangoje (greičiausiai ir Lietuvoje) yra ant Jūros tilto. Tik čia atsiveria pats gražiausias vaizdas į kopas ir beribę Baltijos jūrą. Jūros ošimas ir besileidžianti saulė – taip tobulo vakaro receptas, apie kurį žino kiekvienas, besilankantis Palangoje.

Jau nuo 1892-ųjų tiltas tapo mėgstama palangiškių pasivaikščiojimo vieta. Žinoma, dabar stovintis tiltas visai neprimena to, kuris buvo anksčiau. Stichijos ir laikas po truputėlį niokojo tiltą, todėl 1998 metais buvo pastatytas naujas tiltas ant betoninių polių.

Smėlio skulptūros

Smėlio skulptūros – tai populiari pramoga visame pasaulyje, todėl nenuostabu, kad ir iš užsienio atvykę turistai užsuka pamatyti lietuviškų skulptūrų.

Jono Basanavičiaus gatvėje, buvusios kavinės „Dorė“ patalpose įsikūrusi paroda siūlo pamatyti įvairių dydžių skulptūrų.  Menininkas Andrius Petkus kiekvienais metais stengiasi, kad paroda būtų išskirtinė, todėl kiekvienais metais eksponatai yra perkuriami. Pavyzdžiui, 2016 metais, parodos akcentas buvo vasaros olimpinės žaidynės Brazilijoje, prieš tai „Pasaulio animacija“, „Holivudas“.

Jeigu šią vasarą jus lankys užsieniečiai draugai, būtinai parodykite jiems šias vietas. Kaip jau galėjote įsitikinti, pajūryje pilna pramogų ir lankytinų vietų, kurios žavi užsieniečius. Pajūrio kurortas nėra atstumiantis – jis gražus, kiekvienais metais besikeičiantis ir augantis, todėl verta atkreipti į jį dėmesį kiekvienam.


Komentarai išjungti.